Film İncelemeleriGenelHaberlerMarvelMarvel ve DC EvreniVideo İçerik Yazıları

Avengers 4’ün Sızdırılan Fragmanına Göz Atalım!

Nabersiniz? Burası Dizi ve Film Arası.

Bir Dizi Film Haber konseptimizin ilk yazısı ile karşınızdayım. Aslında bu videoya birden fazla haber koymayı ve sizlere çok daha fazla sinema haberlerini ve teorilerini sunmayı çok isterdim, ki bu içerik dışında çoğu Bir Dizi Film Haber içerikleride bu şekilde gelecek, lakin bugün ilk ve tek haberi Avengers 4.

Başlamadan önce Avengers Infinity War filmini izlemeyenlere bir uyarım olacak, bu video Avengers Infinity War’ın direk sonuna çok büyük spoilerlar içermektedir.

Bizlere Süperkahraman filmleri nasıl çekilir gösteren ve rakip firmalara güzelce bir akıl hocalığı yapan Marvel’ın son harikası Avengers 4 ile ilgili bir çok sızıntı haberleri, set fotoğrafları vb. bilimum konular hakkında ve sağlam yerlerden bilgiler geldi, ve muhtemelen ilk fragman çıkana kadarda böyle gidecek gibi gözüküyor.

İşte tam olarak konumuz da bu Sızdırılan Avengers 4 fragmanı.

Bu fragmanın oldukça küçük bir kısmını izleyen birisi olarak bu haberlere itibar etmemiştim, lakin izlediğim görüntülerde bunu kanıtlar niteliğe ulaşınca bu içeriği girmeye karar verdik.

Bana kalırsa fragman çıkıncada aşağı yukarı böyle bir içerik ile karşılaşacağız, evet gelelim sızdırılan senaryoya:

Fragman, bir gezegendeki boş bir arazide gözüken hasarlı Sonsuzluk Eldiveni ile başlıyor. Kamera eldivene doğru yaklaşıyor, Tony “Kaybetmeye mahkumduk.” diyor. Wakanda’ya inen Quinjet görüntüye giriyor. Bu sefer Steve Rogers “Çok yol aldık.” diyor. Tony ve Nebula jetten inerken diğer Avengers üyeleri onlara doğru yürüyor. Steve Rogers rahatlamış bir yüz ifadesiyle “Tony” diyor. Tony yıkılmış durumda. Ama Steve’i görünce özlemiş bir şekilde sırıtıyor. Marvel’ın logosu araya giriyor.

Yenilmezler 1’deki New York Savaşı’ndan sahneler görüyoruz. Loki şaşkın bir şekilde Stark Kulesi’nin en tepesinde beliriyor. Bir sonraki sahnede bu sefer Wakanda’nın tahtını görüyoruz. M’Baku bu tahtta oturuyor ve kral olmuş. Etrafında da yeni korumaları var. Shuri ve Banner yeni bir proje üstünde çalışıyor. Bu sahnenin ardından Thanos’u görüyoruz. New York şehrinde elinde bir kılıçla yürüyor. Alevli gözlere sahip, tamamen karanlıklar içinde gizemli biri de okunu ona hedef almış durumda. Önce Kuantum Evreni’ni görüyoruz ardından da kostümsüz Scott Lang’in patlamalardan kaçmasını izliyoruz.

Şimdi görüntü uzaya değişiyor. Thor ve Valkyrie Kree uzay gemisinde ve Thor “Eğer hikayeler doğruysa dünyamızın son çaresi sizsiniz. Eğer böyle bir şey gerçekten varsa.” diyor. Sahne tekrar değişiyor. Daha yaşlı ama çok daha kararlı bir Tony Stark, SHIELD Merkezi’nde yürüyor. Tony komple SHIELD  kostümüne bürünmüş ve turuncu bir çanta taşıyor. Elastik kıyafetler giymiş olan Bruce Banner da bir şeyden kaçıyor gibi gözüküyor. Korku dolu bir halde. Tekrar değişen sahnede Ant-Man terk edildiği belli olan bir yerde ortaya çıkıyor. Bunları Ant-Man’in gözünden izliyoruz. Soldan sağa doğru bakıyor ardından yeniden soluna bakıyor ve şaşırıyor. Kamera Vormir’i gösteriyor bu sahnede.

Rocket ve Nebula yeni silahlar üstünde çalışıyor. Rocket de “Bu bebeği ne zaman deneyebiliriz?” diye soruyor. İkisi de gülümseyip yumruk çakması yapıyor. Sırada ise Iron Man var yeniden. Kırmızı ve altın renklerindeki nano teknoloji zırhını görüyoruz. Hulk da gökyüzünden onun yanına iniyor. Karşılarında ise Thanos var ve onlara gülümsüyor. Hulk da ona gülümsüyor. Bu sahneyi bırakıp Japonya’ya gidiyoruz. War Machine, Natasha ve Steve Avengers kostümlerinin içinde ve Yakuzalar etraflarını çevirmiş. Ronin herkesin arasından yürüyerek geliyor ve Avengers’a yaklaşıyor. Clint ve Natasha arasında sessiz bir bakışma yaşanıyor. Japonya’nın ardından sıra Wong’da. Sanctum Sanctarum’da Wong Dr. Strange’in ruhuyla konuşuyor.

Bir geçiş daha yaşanıyor ve Tony Stark ile Ant-Man’i post-apokaliptik bir New York’ta görüyoruz. Ardından art arda zamanda sıçramalar izliyoruz. Captain Marvel yumrukları ve gözleri alevler içindeyken gökyüzünde uçuyor. Thanos, Ruh Taşı’nın içinde Gamora ile birlikte ve Gamora ona bağırıyor. Loki ve Thor da Chitauri’ye karşı birlikte savaşıyor. Tony, Steve’e Wakanda’nın taht odasından tamamen yeni bir kalkan veriyor.

Tony ve Scott sahnesine geçiyor ekran. Tony turuncu çantasını açıyor ve Scott da ona ışıldayan bir bileklik veriyor. Tony “Böyle bir şey mümkün mü diyor?” ve ikilinin Kuantum Evreni ile zamanda gittiğini görüyoruz. Tony ve Scott 2012’deki New York Savaşı’nda gözüküyor. Fragmanın son sahnesinde de Thanos’un zarar görmüş eldivenindeki bir sonsuzluk taşı yok oluyor. Aniden ayaklanıyor ve zırhını üstünde geçiriyor. Yüzünde ise korkutucu bir gülümseme var.

Filmin ismi: Avengers Annihilation

Fragman bittikten sonraki ek sahnede ise Hulk var. Black Widow ve Steve ile birlikte yeni SHIELD binasında antrenman yapıyorlar. Steve Hulk’ın bu çalışmalarının neredeyse hiç durmadan devam ettiğini belirtip nedenini soruyor. Hulk ise Bruce Banner’ın sesiyle cevap veriyor: “Rövanş yaklaşıyor, hissedebiliyorum.”

Bir kaç yerden ve Reddit’teki içerikten derlediğim  bu fragman yazısı bir çok sitede de bu yazıya benzer bir şekilde bulunmaktadır, zira içerik çalıntı değildir.

Şimdi zamanda yolculuğu doğrular nitelikte olan görseller zaten sızdırılmıştı ve 2012’deki New York savaşındaki kıyafetleriyle Avengers karakterlerini görmüştük, ama bu fotoğrafta bir gariplik vardı, Fotoğrafta Ant-Man’de vardı,

Ki zaten Russo Kardeşler “ Kuantum evreninin sandığımızdan büyük ve bir çok hikayeye sahip olabileceğinide doğrulamıştı, yani zamanda yolculuk teorisi bir nevi kesin,

Akabinde ise Ant-Man 3 filminin kuantum evreninde geçeceğini düşünenler arasında bende yer almaktayım,

Çizgi romanlardada bahsi geçen Hawkeye’nin Ronin’e dönüşmesi, ve setlerde Ronin’e çok benzer bir kostüm giymeside bu fragman yazısını doğrular nitelikte.

Bu fragmanda bana kalırsa tek olmayacak şey Kaptan Marvel’in gözükmesi, yani şöyle diyeyim, zaten Avengers 4’ten önce Kaptan Marvel filmi çıkacak, işte tamda bu sebepten dolayı Kaptan Marvel bana kalırsa Avengers 4 Fragmanında gözükmemesi gerekiyor, belki Kaptan Marvel filmi vizyona girdikten bir süre sonra 2. Veya 3. Avenger 4 fragmanında gösterirler diye düşünüyorum.

Filmin şu anda kesin olmamakla birlikte en az 3 saat süreceği Marvel tarafından açıklandı, fragamn sızdırmaya ve bilimum set götsellerini internete salmak ile tempoyu devamlı ayakta tutup filmi unutturmamaya çalışmaları yen bir şey değil, aynı taktik bir çok Marvel filmindede uygulanmıştı.

Daha konuşacağımız çook konu var, lakin bu videonun sonuna gelmiş bulunmaktayız,

Burası Dizi ve Film Arası, Diziler ve Filmlerle kalmanız ve tekrar görüşmek dileği ile.

Sizi çok özledik Avengers, sayılı gün çabuk geçer derler, beklemedeyiz :’)

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu