Film İncelemeleri

Bergen Filmi İncelemesi

Bergen filmi, son dönemde ‘Biyografi’ filmlerinin yaygınlaşmasıyla gündeme gelmiş odukça etkileyici bir hikâye! Türkiye’nin acı gerçeklerinden bir tanesi olan kadın cinayetlerini ele alan bu film acı ve aşkın bir potada erimesini oldukça dramatik bir şekilde anlatıyor. Filmi daha etkileyici kılansa bir kadının tüm bu anlatılanları gerçek bir şekilde yaşamış olması.

Bergen filmi konusu ‘Belgin Sarılmışer’ olarak bilinen Bergen’in hayat hikayesini kısa kesitler halinde anlatıyor. Bir dönemin en büyük sanatçıları arasında yer alan Bergen’in bu hikayesine hazırsanız daha yakından bir bakalım!

Bergen Genel Değerlendirme

Bergen hayatına Belgin Sarılmışer olarak 1959 yılında Mersin’de doğarak başlıyor. Aslında sıradan bir Türk ailesinde yaşıyor olsa da ailesinde yaşanan sorunlar onu Ankara’ya sürüklüyor. Burada konservatuvar sınavlarına hazırlanan Bergen bir yandan yaşamak bir yandan da hayallerini gerçekleştirmek için uğraşıyor. Filmde Bergen’i canlandıran ‘Farah Zeynep Abdullah’ duyguyu harika bir şekilde geçirmeyi başarıyor.

Ankara’da Belgin’i Bergen yapan yaşamın zorlukları oluyor. Feyman Gece Kulübü ile hayatı değişen Bergen burada ünlenmeye başlıyor. Tabi bu ün onun sonunun başlangıcı oluyor. Ankara’yı çalkalayan sesi Adana’ya kadar ulaşıyor ve buradan gelen iş teklifleri onu katiline sürüklüyor. Adana’da sahne alan Bergen burada tanıştığı Halis Serbest ile çalkantılı bir aşk yaşıyor. Filmde Halis Serbest’i oynayan Erdal Beşikçioğlu, kötü adam karakterini oldukça başarılı bir şekilde icra ediyor.

Bergen, acılı aşkı ve zorlu hayatı bırakıp sahneye dönmek istediğinde ise önce bir gözünü sonra da hayatını kaybediyor. Gerçek bir hayat hikâyesinden alıntı olmasının yanında duygusal olarak oldukça etkileyici. Bergen fragmanı yayınlandıktan kısa süre sonra pek çok film severin mutlaka izlenmesi gerekenler listesinde yer almaya başladı. Çünkü filmi izlemeyi isteyen insanlar Bergen kimdir? diye arattıklarında çok acıklı bir hayat hikâyesi ile karşılaştır.

Bergen Filmi Netflix Yapımı mı?

Bergen, Orchestra Content tarafından yapımcılığı üstlenen bir sinema filmi. Bu özelliğiyle henüz Netflix’te yayınlanmadı. Ancak ilerleyen dönemde Netflix gibi dijital platformlarda filmi görmek mümkün. Çünkü oldukça etkileyici bir film olması ve izleyen herkesi kendine hayran bırakması önemli.

Bergen Filmi Yorumları

Bergen’i izleyen hemen herkesin etkilendiği noktalar var. Ancak film yapımcıları tarafından sona eklenen detaylar ve Halis Serbest’in Bergen’in canını almasından sonra sadece 7 ay hapis cezası almış olması oldukça üzücü! Türkiye’de kadın cinayetlerinin en bilinenlerinden olan Bergen’i bir film olarak değil bir dram olarak izleyeceksiniz.

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu