Dizi İncelemeleri

Breaking Bad Dizi İncelemesi

Breaking Bad, tüm zamanların en iyi dizilerinden bir tanesi olmayı başarmış bir yapım! Bryan Cranston’ın tüm dünyada ün kazanmasına kapı aralayan bu dizi sona ermiş olmasına rağmen hala dillerde. Dizi severler için rakipsiz bir seçenek olan bu dizi hakkında merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Breaking Bad Konusu

Netflix aracılığıyla izleyebileceğiniz harika bir yapım olan bu dizi 2008 yılında yayınlanmış ve 5 sezon boyunca bütün izleyicilerin takdirini toplamıştır. Dizinin dünyada yankı uyandıran bir hikâyesinin olması oyuncularına da ün kazandırmıştır.

Breaking Bad’in konusuna gelecek olursak başrol Bryan Cranston tarafından canlandırılan Walter White’ın hikayesi dikkat çekiyor. 50 yaşında sıradan bir kimya öğretmeni olan White, kanser olduğunu öğrenir. Çocuklarına ve karısına bırakabileceği hiçbir şeyi olmayan White bu makus talihi değiştirmek ister. Hikâye de burada başlar aslında.

Meth adı verilen uyuşturucu maddeyi üretmeye başlayan White kısa sürede ciddi paralar kazanır. Ancak başı da belaya girer. ABD’nin en büyük kartellerinden biri olma hayali ve DEA bürosunda çalışan bacanağının peşine düşmesiyle White’in hikâyesi tam bir karmaşaya dönüşür. Bu bağlamda dizinin bir kovalamacayı da ele aldığını ifade etmek mümkün.

Breaking Bad Oyuncuları

Breaking Bad dendiğinde akla gelen en önemli 2 isim vardır. Bryan Cranston ve Aaron Paul. Bu iki isim dizi boyunca sizde hayranlık uyandıracak nitelikte kimselerdir. Tabi Anna Gunn ve RJ Mitte de oldukça başarılıdır. Diziyi özel kılan geniş bir oyuncu kadrosuna rağmen hikâyenin tam anlamıyla izleyiciye aktarılmasıdır aynı zamanda.

Dizinin Genel Değerlendirmesi

Dünyanın en çok izlenen ve beğenilen dizisini eleştirirken dikkatli olmak gerekir. Bu bağlamda Breaking Bad’i ele alırken çok akıcı bir dizi olmadığı açık. Hatta bazı bölümleri 2-3 parçada izlemeniz dahi mümkün. Ancak bu dizinin kalitesini en ufak şekilde etkilemiyor. Çünkü dizinin hikâyesi oldukça merak uyandırıcı.

Dizi toplamda 62 bölümden oluşuyor ve her bir bölümü adeta bir film gibi. Kendi özelinde güçlü bir yapım olduğunu kanıtlayan Breaking Bad IMDB puanı 9,5! Evet, 10 üzerinden bu kadar yüksek puan almış çok az sayıda yapım var. Zaten dizi olarak daha iyisi yok! Diziyi izledikten sonra ‘I am not in Danger, I am the Danger!’ gibi replikler dilinize takılacak. Ama şunu söylemek gerekir ki bu tür harika bir dizinin son sahnesi ancak bu kadar harika olabilirdi!

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu