GenelHaberler

Disney,Fox’u Satın Aldı

Disney’in, Fox’u satın almasıyla birlikte hakları Disney’e geçen Deadpool’un devam filmlerinin de R-derecelendirmesine sahip olacağı, hatta Disney’nin yetişkinlere yönelik daha farklı Marvel hikâyelerini de anlatmaya soyunacağı belirtildi.

21th Century Fox’u satın almak için Disney ve Comcast adeta bir yarışa girmişti. Disney bu yarıştan $71,3 milyarlık teklifiyle galip gelmeyi başarmıştı. Fox’un Disney’e geçişinin 2019 yılının yaz aylarında tamamlanması bekleniyor. Ceo Bob Iger hissedarlarla firmanın 2019 ilk çeyreği ile ilgili bir konferans toplantısı gerçekleştirdi ve hepimizin aklında olan X-Man, Fantastic Four, Deadpool gibi filmlerin akıbetini, aile odaklı marka konumlandırması olan ve hâlihazırda MCU filmlerini PG-13 yaş sınırına uygun olarak çeken Disney’nin ellerinde nasıl gelişeceğini açıkladı.

Ceo Bob Iger konuşmasında Deadpool serisinin, Disney’nin ellerinde de aynı şekilde gelişmeye devam edeceğini belirtti. Deadpool ve Logan sonrası yetişkinlere yönelik süper kahraman hikâyelerine önemli bir talep olduğunu belirten Iger, “aile stüdyosu” olarak bilinen Disney’in de farklı Marvel hikâyeleriyle bu topa gireceğini açıkladı. Iger ayrıca, yetişkinlere yönelik olması planlanan yeni süper kahraman filmlerinin, MCU’nun dışında yer alacaklarını ve MCU’dan çok daha ayrı bir markalaştırma çalışmasına tabi tutulacaklarını da belirtti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu