Film İncelemeleri

Fatherhood ( Bir Eksik ) Film İncelemesi

 2021’de vizyona giren Fatherhood çocuğunun doğumuna sevinirken eşinin ölümünü öğrenen bir adamın hikayesi. Başrolünü dünyanın en iyi komedyenlerinden Kevin Hart’ın oynadığı bir dram filmi kulağa biraz ilginç gelse de yer yer sizi duygu seline boğacak bir film.

 Filmin başında ölen, ve ileri süreçte sürekli duygusal geriye dönüşlerle hatırlanan kadın klasikleşmiş bir amerikan hikayesidir. Fatherhood’ta da buna sık sık rastlıyoruz. Çocuğunu tek başına yetiştirmeye çalışan, dünyanın en büyük sorumluluklarından biri olan anneliği üstlenmeye çalışan bir baba bunu yaparken bir başka kadına aşık oluyor. Fatherhood bu ölüm, yaşam, aşk üçgeninde dönen ilk film değil, son filmde olmayacak ama Fatherhood yine de farklı. Neden ve nasıla gelecek olursak öncelikle bu yaşam amacını neredeyse kaybetmiş, elinde sürekli ağlayıp duran bir bebekle kocaman bir dramın ortasında kalmış başrolü dünyanın en iyi komedyenlerinden Kevin Hart oynuyor. İnsanın aklına acabalar gelse de inanın ki Hart filmde harika bir performans sergilemiş. Fatherhood konusunu duyduğumuzda aklımıza ilk gelen senaryodan pek uzak değil, inanılmaz bir olayın öyküsü de değil. Dünya üzerinde bu tarz durumlarda kalıp yine umudunu yitirmemiş, içindeki ışığın yansımasının başka bir yerlerde daha olduğuna inanmış ve haliyle de bu ve benzeri durumlardan güçlü bir birey olarak kurtularak insanlara ilham olmuş kişiler var.

 Fatherhood ve benzeri hikayeler özeldir lakin daha da özel olan bu hikeyelerin insanlarda bıraktığı etkilerdir. Fatherhood’a bir aşk öyküsü diyebiliriz, bir başarı öyküsü de diyebiliriz ama bence yapımcı, yönetmen ve ekip filme bir inanç öyküsü derlerdi çünkü film birilerine ilham olacak kadar iyi bir senaryoya sahip. Fatherhood biraz Umudunu Kaybetme filminin türevi bir film. Sadede gelecek olursak iyi bir film olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiden iyi seyirler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu