GenelMarvel ve DC Evreni

Flash(Ezra Miller) – Spiderman(Tom Holland) Karşılaştırması

Dc ve Marvel evreninin iki genç ve başarılı karakteri karşı karşıya:Flash mı? Spiderman mi? Hadi inceleyelim.

Bu iki karakter hakkında konuşmadan önce biraz onları hatırlayalım.

Flash(Barry Allen)

Üstüne yıldırım düşen bir gencin süper hız, zamanda yolculuk ve daha hızlı düşünme gibi yetenekler kazansa da Ezra Miller’ın oynadığı Flash karakteri sadece süper hız özelliğini kullanıyor.

Spiderman(Peter Parker)

Flash gibi özelliklerini sonradan kazanmış bir fotoğrafçı olan Peter hepimizin bildiği üzere radyoaktif örümcek ısırığı sonucu ağ atma, gelişmiş hissiyat, insan üstü güç gibi özellikler geçirmiş ve Tom Holland’ın oynadığı Spiderman ağ atma dışında özelliklerini ısırıktan kazandı.

‘’Öğretmenlerden korkmak yerine öğrencilerinden korkun. Çünkü onlar öğretmenlerinin yaptığı hataları yapmaz”

Karakterler

Flash ve Spiderman’ın benzemesinin en büyük yanı ikisinin de bir yandan suçlu savaşıp bir yandan okullarına devam etmesidiri. Bu yüzden bu iki karakterle de yakın bağlar kurabiliyoruz. Barry ve Peter’ın kendi hobileri, arkadaşları ve çalışmaları gereken dersleri olunca onları rol model olarak da görebiliriz.

Güç

Flash çok hızlı hareket edebildiği için Spiderman bir süre karşılıksız kalabilir ama Peter hızlıca bir plan hazırlayıp Flash’ı alt edebilir ağlarıyla onu tuzağa düşürürse Flash’ın çoğu yeteneği kaybolur. Spiderman’ın, Quicksilver’ı yendiğini de göze alırsak ben bu konuda her ne kadar nötr yaklaşmaya çalışsam da Spiderman diyorum.

Oyuncu

Tom Holland bu işi çocukluktan başlamış, Spiderman rolünü almadan önce küçük rollerde oynamış ve herkesin ilgisini kısa sürede toplamış başarılı bir aktördür. Ama Ezra Miller ise işe sonradan başlamasına rağmen çok gişe yapamasa da önemli bir yere sahip fantastik canavarlar filminde oynamış ve ardından Flash rolüyle oldukça güzel bir sonuç çıkarmıştır.

Düşmanları, Arkadaşları

Düşmanlar ve arkadaşlar konusunda çizgi romana kaçmak daha mantıklı çünkü bu Flash sadece JL’de olduğu için kendine ait bir düşmanı yok. Flash ve Spiderman için de onları öldürmeyi amaçlayan gruplar vardır. Sinister Six, Spiderman fanlarına göre mükemmel bir takımdır bunu yanında The Rogues ekibi neredeyse hiç duyulmamıştır. Ama bunun yanında Flash her şeyi kendisi öğrendi kendi akıl hocası olarak sadece Batman, Süpermen, Wonder Woman gibi kahramanlardan aldığı öğütlerle kendi düşücelerini birleştirmiştir. Bunun yanında Tom Holland’ın Spiderman’ı tek başına kalınca durumu kontrol edebilse de her zaman bir yardımcıya ihtiyacı oluyor. Iron Man ve Dr. Strange bunun en büyük örnekleri. Ama ikisi de çizgi romanlarda mentor olup kendi gücündeki gençlere akıl hocalığı yapıyor.

Hızlı Karşılaştırma (10 üzerinden)

Genel Yetenek* F/9 S/9

Zeka F/8 S/9

Karakter F/7 S/8

Hikaye F/10 S/9

Kişilik F/8 S/8

Düşman F/6 S/9

Başarı F/10 S/7

*(Dayanıklılık,Yetenek,Enerji,Strateji,Hız,Güç)

Kazanan kim sizce? Sıradaki kişiler kim olmalı? Yorumlarını neler?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu