Film İncelemeleriGenel

Focus Film İncelemesi

Yönetmenliğini John Requa ve Glenn Ficarra’nın üstlendiği 2015 tarihli bir Abd filmi.Türü gerilim,romantik komedi olan bu yapımın İMDB puanı ise 6.6’da kalmış durumda. Will Smith (Nicky), Margot Robbie (Jess Barrett), Rodrigo Santoro (Garriga) gibi iyi oyuncuların oynamış olduğu bu filmin daha güzel olmasını beklerdik tabikide.

Filmimiz dolandırıcılık konusunu işlemektedir. Nicky çok usta bir dolandırıcıdır. Jess ile bir şekilde yolları kesişir. Jess acemi bir dolandırıcı olmasına rağmen büyük bir potansiyeli vardır. Nicky Jess’e dolandırıcılığın inceliklerini öğretir ve bir yandan da duygusal bir bağ kurmaya başlarlar. Jess’i ekibine dahil ederek New Orleans’daki büyük vurgunda iyice işleri öğrenmesini sağlar. Jess haberi bile olmadan Nicky’in planı doğrultusunda onunla maç izlemeye gider ve bir anda kendisini çok büyük paralarının konulduğu bir kumarın ortasında bulur.  Zekanın kazandığı bu güzel kumar sahnesi de izleyiciyi heyecanlandırmış ve düşündürmüştür. Nicky birden bire Jess ile ilişkisini kesme kararı ve ondan uzaklaşır. Üç yıl sonra Jess, Nicky’nin en son ve oldukça tehlikeli tezgâhının en kritik noktasında onunla tekrar karşı karşıya gelir. Buenos Aires’te, araba yarışları fonundaki hedefte, takım sahibi genç milyarder Garriga vardır! Ancak şimdi, Nicky ve Jess karşı taraflardadır.

Genel itibariyle güzel bir yapım olan Focus’un tabiki eksik gördüğümüz sahneleride bulunmakta. Bazı sahnelerinde sınırları zorlayarak olayların normalden fazla mükemmel olması yada basit kaçması bu sahneleri yapay ve inandırıcı olmaktan çıkarıyor. Fakat bunun yanı sıra  bazı sahnelerinde sizi olayın içindeymişsiniz hissine kaptırmayıda başarmışlar. Boş vaktiniz olduğunda ve bir film seyretmek istediğinizde sizi sıkmayacak ve iyi vakit geçirtecek bir film diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu