Dizi İncelemeleri

Game of Thrones Dizi İncelemesi

Game of Thrones, dizi severler için mutlaka izlenmesi gereken alternatiflerden bir tanesidir. Bu diziyi henüz izlemediyseniz ya da izlemeye vakit yaratmadıysanız büyük bir kayıp yaşıyorsunuz demektir. O halde sizin için harika bir deneyim anlamına gelecek olan GoT izlemeye hemen başlayabilirsiniz.

Game of Thrones Konusu

Türkçeye ‘Taht Oyunları’ olarak çevrilen bu yapıt orta dünyada bir güç mücadelesi olarak değerlendirilmektedir. Westeros’ta bulunan aileler arasındaki mücadele insanlık için kan, göz yaşı ve ölüm getiriyor. Üstelik bu mücadele sırasında sadece insanlar değil doğa ve canlılar da zarar görüyor.

Mücadelenin aileler arasında başlaması daha sonra farklı canlıların da devreye girişine neden oluyor. Akgezenler olarak bilinen varlıklar dizinin farklı özelliğini kanıtlamayı başarıyor. Özellikle de bütün dünyaya hâkim olma arzusunun ön planda olduğu bir ortamda insanlar ve Akgezenler arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor.

Targeryan, Lannister, Stark ve daha pek çok ailenin mücadelede yer alması insanlar arasındaki mücadelenin dozunu farklı seviyelere taşıyor. Bu noktada dizi tam bir rekabet ve savaş anlamına geliyor. Dizide her sahnenin oldukça etkileyici olduğunu ifade etmekte yarar var. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki dizi boyunca yaşanan heyecan ve tutku bütün izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Bu nedenle de diziyi izlerken yaşayacağınız duyguların oldukça karmaşık olacağını ifade etmekte yarar var.

Game of Thrones Oyuncuları

GoT, dünyaca ünlü bir yapım olarak milyonları etkilemeyi başarırken oyuncular için de çok önemli bir referans olmayı başardı. Bu yönüyle GoT oyuncularının kimler olduğu da oldukça değerli. İşte Game of Thrones’ta rol alan birbirinden özel isimler!

  • Emilia Clarke – Daenerys Targeryan
  • Kit Harrington – Jon Snow
  • Sophie Turner – Sansa Stark
  • Maisie Williams – Arya Stark
  • Peter Dinklage – Tyrion Lannister
  • Lena Headey – Cercei Lannester

Dizide oynayan oyuncuların kusursuzluğu kadar hikâyenin akıcılığı da oldukça değerli. Siz de bu konuda çok özel bir fırsat yakalamak istiyorsanız kesinlikle bu diziyi tercih etmelisiniz. Keyifli ve kaliteli bir dizi deneyimi yaşamak istiyorsanız GoT tam size göre fırsatlar sunuyor diyebiliriz. O halde yapmanız gereken sadece kaliteli bir fırsat yakalamak ve kusursuzluğu yaşamak olacak!

Game of Thrones Genel Değerlendirme

GoT Netflix üzerinde yayınlanan bir dizi olmaması nedeniyle dikkatleri çekmeyi başarıyor. Özellikle de etkileyici ve sürükleyici bir dizi olması sayesinde hemen herkesin en çok izlediği yapıtlar arasında yer almayı başarıyor. Siz de bu konuda kusursuz bir deneyim yaşama amacı güdüyorsanız yapmanız gereken sadece kaliteli bir deneyime kapı aralamak olmalıdır. Siz de IMDB puanı 9,3 olan Game of Thrones’u siz de izlemelisiniz.

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu