Dizi İncelemeleri

Hellbound Dizi İncelemesi

Güney Kore yapımı filmler son dönemde oldukça ilgi çekerken Squid Game sonrasında dikkat çeken yapımlardan bir tanesi de Hellbound oluyor. Hellbound, Netflix’in en çok izlenenleri arasında yer almaktadır. Bu yönüyle dizi, korku ve fantastik film sevenler için oldukça iddialı bir yapım! İnanç temelli bir aldatmacanın odağında geçen filmi incelemeye başlayalım!

Hellbound Dizi İncelemesi
Hellbound Dizi İncelemesi

Helbound Film Künyesi

Güney Kore Yapımı bu eşsiz diziyi incelemeye başlamadan önce Hellbound ne demek? sorusuna cevap vermek gerkir. Kelime anlamı olarak ‘Korku Ekspresi’ olarak bilinen Hellbound Netflix’in 2021 yılında rekor kıran yapımlarından bir tanesidir. 23 Aralık 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanan dizi aslında bir webtoon uyarlaması. Bu da Güney Kore kültürünü yansıtan birbirinden önemli yönleri olduğunu gösteriyor.

Fragmanlarıyla dahi milyonlarca insanı Netflix’in atacağı o çok özel bildirimlere kilitleyen dizi standart bir sahne ile başlayan ve çarpıcı bir şekilde devam eden özellikleriyle korkuyu hissettiriyor. Bir anda çıkan esrarengiz sesler ve korkutucu yaratıkların Güney Kore’nin orta yerinde katlettiği insanlar ‘Korku Ekspresi’ adının hakkını veren bir yapıma dönüştürüyor diziyi.

Hellbound Dizi İncelemesi
Hellbound Dizi İncelemesi

Helbound Konusu Ne?

Dizinin konusu korku üzerine inşa edilmiş olsa da ‘İnanç’ sisteminin çarpıtılmasıyla ortaya çıkan ‘Yeni Doğru’ oluşumu aslında bütün hikâyenin içeriğini anlamanızı sağlıyor. İnsanların bir suç ya da günah işlediklerinde bir şekilde cezalandırılacaklarına inanılmaktadır. Bu cezalarla karşı karşıya kalmamak adına ‘Yeni Doğru’ tarafından belirlenen kuralların uygulanması istenmektedir.

Din, günah ve suç kavramlarının insanlar tarafından manipüle edilişinin en özel örneği olan Helbound bu süreci ‘Ok Başı’ adı verilen bir çete ile zorbalığa dönüştürüyor. Gençlerin kitleler halinde katıldığı ‘Ok Başı’ adeta bir korku ikliminin jandarması olmayı başarıyor. Diziyi sürükleyici kılan olaylar birbirinden bağımsızdır. Ancak ‘İnancın Manipülasyonu’ konusunda defalarca kez işleyen durumlar aslında.

Hellbound Dizi İncelemesi
Hellbound Dizi İncelemesi

Dizi Hakkında Diğer Bilgiler

Bir solukta bitirebileceğiniz ve bu yönüyle de Netflix’in en çok izlenenleri arasında yer alan Hellbound henüz ilk sezonuyla dahi geniş bir fan grubuna sahip. Helbound, ortalama 50’şer dakikalık 6 bölümden oluşmaktadır. Dizi, IMDB üzerinde 6,7 puan alarak pek de azımsanacak bir yapıt olmadığını kanıtlıyor. 1. sezonunun tamamlanmasının ardından izleyicilerin Hellbound 2. sezonu ne zaman? sorusunu sık sık sormaya başladığını görmek mümkün.

Henüz yeni tamamlanan bu dizinin 2. sezonu 2022 sonu ya da 2023 başında izleyiciyle buluşacak. Bu özelliğiyle Hellbound Netflix için çok ciddi kazanç sağlamaya devam edecek. Siz de boş zamanlarınızı değerlendirerek etkileyici sahneleri, ilgi çekici konusu ve en önemlisi de dikkat çeken Güney Kore dizilerinden biri olmasıyla Netflix’i açarak Hellbound İzle butonuna tıklayabilirsiniz!

 

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu