Dizi İncelemeleriGenel

Hile Dizi İnceleme

FF digital’in yapımcılığını yaptığı web dizisi Hile ilk sezonu ile adından çok söz ettirmişti. Senarsitliğini ve yönetmenliğini Taha Ulukaya’nın yaptığı dizinin başrolü ise yine kendisidir. Bazılarınız onu ‘Filmler ve Filimler’ youtube kanalından Fox olarak da tanıyabilir tabi. Hile’nin ilk sezonu da bu kanalda izleyici ile paylaşıldı, dizinin ilk bölümü 8 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve daha ilk bölümden insanları etkilemeyi başarmış ve hatrı sayılır bir kitleye ulaşmıştır. Hile dizisinin oyuncu kadrosunda ise Murat Şen, Neslihan Ulusoy, Ebru Sarıtaş, Sezer Soykök, Çiğdem Aysu, Cem Asan, Andaç Ulukaya ve Taner Şahin gibi isimleri görebiliyoruz. Toplamda 3 sezondan oluşacak olan dizinin her bir bölümü 20 dakika sürmektedir.

İkinci sezon çekimleri bitiren ekip yakında ikinci sezonun yakında yayınlanacağını duyurdu. Düşük bütçe ile çekilen bir dizi ne kadar iyi olabilir sorusunun cevabı niteliğinde olan bu yapım uluslar arası web dizi festivallerinde göğsümüzü kabartmıştır. Dizinin soundtracklarını Anıl Piyancı, müziklerini ise Kenan Isan yapmaktadır. Bu kadar övdünüz hiç mi eksik yada kötü yanı yok? diyebilirsiniz. Tabikide var fakat yayınlanan saçma sapan diziler kadar bütçelerinin ve sponsorlarının olmadığını unutmamız lazım. Bunları bir kenara koyduğumuz zaman tek eleştirebileceğimiz oyunculuklar ve ara geçiş sahneleri. Oyuncular işlerini güzel yapmaktalar ama metni okumak yerine bizleri dizinin içine çekebilmeleri lazım yani biraz kendilerini geliştirmeyle halledilecek bir sorun bu. Ara geçiş sahnelerine geldiğimizde ise dizinin konusuna uygun, konulduğunda sırıtmayacak ara geçiş sahneleriyle çok daha iyi olabilir. Diziyi ise ilk olarak şu yazıyla duyurmuşlardı;

https://www.instagram.com/p/BbsPsOujCiN/

“28 temmuz 2015’den bu yana, bizleri takip eden sevgili aile üyelerimizin göstermiş olduğu ilgi ve destek sayesinde hızla büyüyerek kocaman bir aile olduk. 1 şubat 2016’da kurduğumuz f&f dijital video şirketi ile vizyonumuzu daima geniş tuttuk ve sizlere daha iyi projeler sunmak için premium sistemimizi başlattık. o günden bugüne web sitemizde premium üye olan 12.000 kişiye sonsuz teşekkürler. şimdi ise yapmış olduğunuz bu desteği geri ödeme sırası bize geldi. 2016 haziran ayından bu yana titizlikle ön hazırlıklarını yaptığımız ve 2017 yılının sonlarına doğru ilk sezonu sadece youtube kanalımızdan yayınlanacak olan ‘hile’ adlı web dizimizin tanıtım afişini sizlere sunuyoruz. ilk sezonun yayınlanmasının ardından geri kalan sezonlar uluslararası bir yayın organından sizlerle buluşacak. bu yayın organını ise anlaşmalar gereği şu an için sizlerle paylaşamıyoruz.

Çekimlerine mart 2017’de başlayacağımız bilim kurgu / aksiyon türündeki web serisi, youtube’da 7 dilde yayınlanacak ve çekimleri 4 ülkede gerçekleştirilecek. toplamda 3 sezon sürecek olan proje bölüm başı 20 dakikadan oluşacak. konusu, oyuncu kadrosu ve ekip ile alakalı bilgileri www.filmlervefilimler.com ‘da web dizi bölümünden güncel olarak takip edebilirsiniz.

bu süreçte çekim ekibine katılmak isteyen f&f üyeleri (teknik ekip, yrd. oyuncu, figürasyon) aşağıda yer alan mail adresine özgeçmişlerini veya kendilerinden bahseden kısa bir yazıyı mail olarak gönderebilirler.

Gelelim dizimizin konusuna.Sizlere çok spoiler vermeden kısa keseceğim. Bir antivirüs şirketinde çalışan Felix Weber ek iş olarak kendisine gönderilen oyunların yazılım açıklarını bulmaktadır. Bir gün kendisine Amerika merkezli bir şirket olan R.W games’den bir oyun gelir ve bu oyunun eksikliklerini, açıklarını bulması istenir. Fakat oyunda eksiklik ve açıklık yoktur. Oyun direk olarak gerçek dünyayla bağlantılıdır. İzlediğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Felix oyuna hile kodları yazar ve ekler. Bundan sonra olaylar başlar ve hayatı asla eskisi gibi olmayacaktır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi uluslararası festivallerde göğsümüzü kabartmıştır Hile. HBO ve Netflix ortaklığı ile yapılan Miami Web Series Festivalinde finale kalarak 2.olurken Seoul Web Festivalinde Finalist olmayı başardı.

Özgün senaryosu ile bizlere keyifli zaman geçirten Hile dizisine ve ekibine başarılarının devamını diliyor ikinci sezonu merakla bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu