Film İncelemeleriGenelHaberlerKült yapımlar

John Wick ile Matrix Evrenini Bir Araya Getiren Harika Teoriler

Büyük bir merakla beklenen Matrix 4 filminin vizyon tarihi yaklaşırken yayımlanan bir kaç yeni fotoğraf bu teoriyi kanıtlar nitelikte.

Matrix 4 filminden yayımlanan görsel.

1. Teori – John Wick, The Matrix filminin öncesini anlatıyor

John Wick aslında The Matrix filminin öncesini anlatıyor, John karakteri Neo’nun Matrixten çıkmaması için ona verilen kimlik, önüne çıkan olaylar ise kendisini Matrixte tutmasına yardımcı oluyor.

2. Teori – Winston karakteri aslında Matrix’in mimarı

Filmde Ian Mcshane’ın canlandırmışmoldupu Winston karakteri aslında Matrix’in mimarı, bu teoriyi kuvvetlendiren olay ise Winston’ın John Wick filmlerinde neredeyse tüm insanları Continental çatısı altında kontrol etmesi.

3. Teori – John Wick The Marrix filminden sonrasını anlatıyor

1. Teori ile neredeyse aynı olan bu teoride sadece filmler yer değiştiriyor, Neo’nun The Matrix’te tutulabilmesi için kendisine verilen kimliğin John Wick olduğunu düşünsenize!

Ayrıca John Wick filmlerini dikkatlice izlerseniz dövüşen veya ön planda yer alan oyuncular harici arka plandaki karakterler, figursnlar sanki donmuş gibi tepki vermediklerini görürsünüz, tıpkı bir video oyunlarında olduğu gibi!

John Wick 3 – Parabellum filminde geçen bir replik teorileri daha da güçlendiriyor, Winston John Wick’e neye ihtiyacı olduğunu sorar John cevap verir.

“Silah, bir sürü silah”

Bu replik bir yerden tanıdık geldi mi?!

Neo,,The Matrix filminde lobide gerçekleşecek çatışmadan önce aynı sözleri söyler.

“Silah, bir sürü silah”

4. Teori – John Wick 4 ve The Matrix 4 aynı film!

Evet, böyle deyince kulağa garip gelebilir ama böyle bir ihtimalin olduğunuda belirtmekte fayda var, John Wick 2 filminin yönetmeninin The Matrix filminde Keanu Revees’in dublörü olması, The Matrix filminden yayımlanan görsellerin Neo’dan çok Jphn Wick’e benzemesi vb.

Her ne olursa olsun gerçekten iki filminde sinemalarda büyük sükse yapacağı gerçeği ile başbaşayız, iki güzel başyapıtta izleyebiliriz, tek bir muazzam filmde!

Merakla bekleniyorsun John Wick! ah.. pardon NEO!

 

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu