Film İncelemeleri

Kıyamet Günü ( The İmpossible ) Film İncelemesi

Bir Felaketten Geriye Kalanlar

Juan Antonio Bayona’nın yönetmen koltuğunda oturduğu İspanyol yapımı bir film olan Kıyamet Günü’nün başrollerinde Naomi Watts , Ewan McGregor ve o zamanlar daha çocuk olan Tom Holland yer alıyor . 2004’te Tayland’da yaşanan bir tsunami felaketini konu alıyor . Yani gerçek bir hikaye anlatılmıştır . Doğaüstü olayların olmadığı bir dram filmidir .

  Detayına girecek olursak Tayland’a tatile giden Bennet ailesinin tıpkı aynı bölgedeki diğer insanlar gibi tamamen hazırlıksız yakalandığı tsunami , ve bu tsunaminin sonrasında aileyi yeniden bir araya toplayıp kurtulmaya çalışmaları filmimizin temel konusu . Filmde çok duygusal sahneler var . Parçalanan aileler , kanın gövdeyi götürdüğü hırçın dalgalar … Yani filmin gerçek bir hikaye olduğunu bilerek izlediğinizde başrollerimizin sık sık yaşadığı çaresizlik duygusu size de tesir ediyor .

Doğaya karşı ne kadar zayıf olduğumuz gerçeğini yüzümüze sertçe vuran Kıyamet Günü’nün dikkat çeken bir diğer yanı da oyunculuk . Böylesine duygusal bir filmde oyuncu olarak yer almak meziyet gerektirir . Buna rağmen Naomi Watts , filmdeki performansıyla akademi ödüllerinde aday gösterilme başarısını yakaladı . Tom Holland ise parlak geleceğine dair bize bazı fikirler veriyordu .

Kesinlikle izlemeniz gereken bir film diyemem ama boş vaktiniz varsa tipik bir ailenin nasıl yıllarca anlatılabilecek hatta filme dönüşebilecek bir mucize kurtuluş öyküsü yaşadığını anlatan Kıyamet Günü’nü izleyebilirsiniz . Ama demedi demeyin , ağlayabilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu