Film İncelemeleri

Life in a year film incelemesi

Life in a year ( bir yılda yaşam ) senaryosu Jeffrey Addiss  ve Will Matthews tarafından yazılan Mitja Okorn’un yönettiği 2020 yapımı Amerikan romantik drama filmidir. Jaden Smith ve Cara Delevinge  filmin başrollerini paylaşıyor. Cuba Gooding Jr. Ve Nia Long da filmde rol alıyor.

Konusuna ve yorumumuza  gelecek olursak Daryn ( Jaden Smith ) babası tarafından bir plan doğrultusunda sıkı bir denetimle yetiştirilen biridir. Daryn pek zaman bulamamasına rağmen arkadaşlarının da diretmesiyle babasından bir rap konserine gitmek için izin alır. Gittiğinde biraz geç kalmış olmasına rağmen vazgeçmez , gizlice girmeye çalışır. İşte tam bu anda hayatını sonrasında değiştirecek olan isabelle’ den yardım ister. Ben özgürüm kafalarında gezen kız ile sürekli çalışan , geleceği için endişelenen oğlan tipik bir Amerikan sineması klasiği olmakla beraber life in a year bazı noktalarda farkını ortaya koyuyor. Örneğin sonu tam olarak mutlu bitmemiş olmasına rağmen bu durum aşkın yalnızca buruk yönünü yansıtmamış aynı zamanda gerçek aşkın bitmesi durumunda bile etkilerinin devam edebileceğini göstermiş.

Life in a year  bu ilginç aşk hikayesini çok duygusal bir pencereden ele almış ama belki de bu yol kullanılarak umut veren bir hayat dersi verilmiş. Ayrıca filmde baskıcı baba rolünün de duygu seline kapılması aşkın gücünün net bir göstergesi olarak göze çarpıyor. Hayatınızla istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi size sıkça hatırlatan life in a year , izleyenlerden de büyük beğeni aldı.

Bazı sahnelerinde gözyaşlarınızı tutmak için büyük çaba sarf edeceğiniz life in a year, büyük film evreninde izlemenizi kesinlikle tavsiye edeceğimiz parlak yıldızlardan biri .

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu