Dizi İncelemeleri

Pera Palas’ta Gece Yarısı Dizi İncelemesi

Pera Palas’ta Gece Yarısı Netflix dizileri arasında oldukça dikkat çeken seçeneklerden bir tanesi olarak değerlendirilmektedir. Özellikle de son dönemde Netflix’in kaliteli dizi konusunda ciddi ataklar yaptığı bir ortamda bu dizi dikkatleri çekmeyi başarır. Pera Palas’a Gece Yarısı’nın bu yanı Netflix’in öncü yapıtları arasında yer almasını sağlar.

Başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı yer alır. Üstelik bu harika dizi kimilerince çok beğenilirken kimi izleyiciler tarafından da eleştiri konusu oldu. Bu yönüyle Pera Palas’ta Bir Gece’nin flu bir dizi olduğu söylenebilmektedir.

Pera Palas’ta Gece Yarısı Konusu

Netflix’te dizi izlemek adına tercih etmeniz gereken oldukça değerli bir alternatif olan Pera Palas’ta Fece Yarısı’nın konusu biraz tuhaf. Bir gazeteci olan Esra’nın esrarengiz tavırları ve ona verilen görev onu hikâyenin baş kahramanı yapıyor. 2022 yılından geçmişe doğru bir yolculuğa başlayan Esra için farklı olaylarla karşı karşıya kalmak söz konusudur. Pera Palas merkezinde geçen dizi biraz kafa karıştırıcıdır. Ancak zamanda yolculuk yapmak isteyenler için oldukça keyifli!

Diziyi özel kılan bazı sahneler var ki biraz gözlerinizin dolmasına ve Esra’nın yerinde olmak istemenize neden olacak! Dizi eleştiri ve beğeni söylemleri arasında Netflix’te izlenmeye ve zirveye tırmanmaya devam ediyor. Siz de sürükleyici bir dizi arıyorsanız mutlaka Esra’nın esrarengiz hikayesini değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Dizi Genel Değerlendirmesi

Esra ve Ahmet Abi’nin başından geçen enteresan olayları ele alan dizi 1. sezonuyla ciddi bir izleyici kitlesi elde etmiş durumda. Eleştiri ve beğenilere rağmen 2. sezonu iple çeken izleyiciler mevcut. Dizinin 8 bölümden oluşması ve bir solukta bitmesi dışında eleştirilebilecek tek detay var. O da sahnelerin çok karanlık olması. Bu nedenle de diziyi izlerken bu detayı dikkate alarak hareket etmenizde fayda var.

Dizinin genel izleyici kitlesi üzerindeki etkisine bakıldığında Pera Palas’ta Gece Yarısı IMDB puanı 7.2’dir. Bu yönüyle dizinin yabana atılacak bir yapıt olmadığı açık! Siz de drama ve tarih alanında harika bir yapıt olan Pera Palas’ta Bir Gece’yi izlemelisiniz. Ancak izledikten sonra 2. sezonu heyecanla bekleyeceğinizi ifade edebiliriz!

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu