Film İncelemeleri

Red Notice – Kırmızı Bülten Film İncelemesi

Red Notice Netflix yapımları arasında son dönemin en ilgi çekici seçeneklerinden bir tanesi olarak dikkatleri çekmeyi başaran bir yapım. Aksiyon – macera türünde oldukça sürükleyici bir yapım olması Kırmızı Bülten ile alakalı en özel seçeneklerden bir tanesi. Filmin konusu ve oyuncuları da dikkate aldığında Netflix filmleri arasında mutlaka izlenmesi gerekenler sıralamasında ilk 3’te yer alır. Peki, Red Notice filmini bu denli özel kılan ne?

Red Notice Konusu

Kırmızı Bülten, başrollerinde Dwayne Johnson, Rayn Reynolds ve Gal Gadot gibi önemli isimler var. Netflix’te en iyi başlangıç yapan filmler arasında yer alan bu yapımın konusu oldukça özel. Profesyonel bir soyguncu ve bu soyguncunun peşinde koşan daha da profesyonel bir başka soyguncu. Bir yandan FBI diğer yandan yerel polis soyguncuları yakalamaya çalışırken dünyanın farklı noktalarına taşınır hikâye.

Film boyunca bir kovalamaca halinde ordan oraya taşınan hikayenin sonunda sizin de çok şaşıracağınız olaylar yaşanır. Klişe Hollywood filmlerinden farklı olan filmin sonunda yaşananlar neden çok iyi bir yapım olarak kabul edildiğini de kanıtlıyor. Kleopatra’nın 3 Altın Yumurtası ve bunun pelinde koşan Ajan Hartley ile siz de bu filmi soluksuz bir şekilde izleyeceksiniz. Dwayne Johnson’ın her filmine bir başka heyecan kattığı düşünüldüğünde filmin çok özel olduğu bir gerçek!

Kırmızı Bülten Genel Değerlendirme

Kırmızı Bülten, standart bir aksiyon filminden oldukça farklı. Bu farkı ortaya çıkaransa her sahnesinde çok iyi planlanmış senaryoların olması. Kaçış sahneleri, operasyon anları ve diğer bütün detaylar filmin akıcılığını ortaya çıkarıyor. Bu nedenle de izleyen herkes filmin çok değerli olduğunu hissediyor. Bunun yanı sıra filmde sürprizlere de yer verilmesi önemli. Çünkü standart bir aksiyon – macera filmi havasını ortadan kaldırıyor.

Filmin son sahnesi düşünüldüğünde Red Notice 2 çok yakında bizleri bekliyor gibi. Üstelik filmin Netflix hasılatı da oldukça etkileyici olunca devam filmini beklemek çok da abartı olmaz. Red Notice IMDB puanı 6,4 olarak belirlenmiştir. Ancak bu filmin çok daha fazlasını hak ettiği bir gerçek. Siz de filmi izlerken tüm söylediklerimizi fazlasıyla hissedeceksiniz.

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu