Dizi İncelemeleri

Sokağın Çocukları Dizi İncelemesi

Sokağın Çocukları dizisi, ‘Sıfır Bir Adana’ sonrasında aynı ekip tarafından çekilmiştir. Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da yoğun talep görünce yapım ekibi bu konulara daha da derinlemesine işlemeyi arzu etmiştir. Zaten dizinin oyuncu kadrosu büyük çoğunlukla Sıfır Bir ekibiyle aynıdır. Konuya gelecek olursak temel yine Hürriyet Mahallesi ve burada geçen olaylardır. Ancak dizi ilerledikçe Adana, Mersin ve Suriye çıkmazında bir mücadele ortaya çıkar.

Sokağın Çocukları dizisi 2022 itibarıyla hala devam etse de şu ana kadar yayınlanan bölümleriyle oldukça etkileyici olmuştur. Mahallenin çocuklarının yasadışı olaylar ve toplumsal anlayışa ters düşen durumlarla mücadelesini anlatır. Dizinin baş karakterleri başlangıçta Murat ve Şehmuz Ağa olsa da daha sonra başrollerde değişimler olur. Dizide ön plana çıkan isim Sıfır Bir’de ünlenen Onur (Onur Akbay)’dur.

Sokağın Çocukları’nın Konusu Ne?

Dizinin ilk bölümlerinde mahallede yaşanan olaylar ve bu olaylara bir grup gencin gösterdiği refleks yansıtılır. Daha sonra Şehmuz Ağa’nın himayesine giren gençler uyuşturucu ile mücadele işine girişir. Ancak Murat karakterinin bir kan davası işine girişmesi olayların seyrini değiştirir. Buradan sonra mücadele bir sokak savaşından çok Adana ve Mersin hattındaki çetelerin savaşına dönüşür.

Onur ve Murat arasındaki mücadelenin sonraki sezonlarda bir başka yöne evrilmesi nedeniyle Sokağın Çocukları dizisinde başka hikâyeler izlemeniz mümkündür. Nitekim dizinin sürükleyici olmasındaki yön de buradan kaynaklanmaktadır. Halen devam eden diziyi izleyerek keyifli zaman geçirmeniz mümkün!

Sokağın Cocukları IMDB Puanı

Sokağın Çocukları, Sıfır Bir sonrasında çekilse de o ilk etkiyi yaratamadı. Çünkü ilk olmak ve Sıfır Bir dizisindeki oyuncuların daha iyi olması dizinin ilgi çekiciliğini arttırıyordu. Bu nedenle de Sokağın Çocukları IMDB puanı kötü sayılmayacak bir puan 6,7’dir.

Sokağın Çocukları yeni sezon heyecanı yaşanmaya devam ederken her yeni sezonda farklı bir konunun işlenmesi izleyicilerin diziye sadık kalmasını sağlama amacı güdüyor. Bu noktada başarılı olsa da Sıfır Bir’deki Savaş, Cio ve Özgür triosunun hikayesinin çok daha güçlü olduğu tartışmasız bir gerçek. Bu nedenle biraz sönük kalan bir yapıt diyebiliriz.

 

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu