Dizi İncelemeleriFilm İncelemeleriHaberlerMarvelMarvel ve DC Evreni
Trend

Spider-Man No Way Home After Credit Sahneleri Detaylı İnceleme

Spider Man No Way Home, Tom Holland’ın Marvel sinematik evrenindeki üçlemesini tamamlayan film olmakla beraber, paralel evrenleri işin içine dahil etmesiyle beraber tam bir fan service yapıma dönüştü, kötümü oldu? ASLA!

Bir Marvel hayranı after credit sahnelerini izlemeden salondan çıkmaz diye bir laf vardır, gerçek Marvel hayranları elbette ki after credit sahnelerini izledi ve yorumlamaya başladı, hadi gelin beraber bu after credit sahnelerini beraber inceleyelim.

Filmi izlemediyseniz Spider-Man No Way Home ve after credit sahnelerinden bolca spoiler yiyebilirsiniz.

  • After Credit 1 (Mid-Credit) Arda Kalan Simbiyot

Bildiğiniz üzere paralel evrenden gelen kötü kahramanlar tedavi edildi ve kendi evrenlerine geçtiler, Venom 2’nin after credit sahnesinde gördüğümüz üzere Eddie Brook ve Venom’da Marvel Sinematik Evreni’ne geçiş yapmıştı ama filmde hiç gözükmemişlerdi.

1. After Credit sahnesinde bunun nedenini öğreniyoruz. Eddie Brook Meksikada alkol alıyormuş! Ayrıca barmenden Iron Man, Hulk ve Thanos hakkında bilgiler ediniyor, diğer karakterlerle birlikte kendi evreninde ışınlanırken Venom’da bir parça bırakıyor.

Çizgi romanlarda çoğunlukla kötü karakter olan Venom, bildiğimiz Venom serisinde anti-kahramana dönüştü ve hakları tamamıyla Sony’ye ait, ortak çıkarlar doğrultusunda yapılan anlaşmanın sadece Spider-Man ile kalmadığını, Marvel Sinematik Evreninde’de Venom’u göreceğimizin sinyalleri bu sahne ile verilmiş oldu.

  • Ne Anlama Geliyor ?

Çizgi Romanlarda gördüğümüz üzere Venom ve diğer simbiyotlar Kovan Zihin ile birbirlerine bağlı, yani bir Simbiyot öldüğünde ölen atasının zihnindeki her bilgiyi bilerek yaşamına başlıyor, ayrıca birbirlerinden haberi olmayan ki buna paralel evrenlerdeki simbiyotlarda dahil kendilerinin bildiği, tanıdığı, sevmediği, her bilgiyi biliyorlar, bu da demek oluyor ki Sony evrenindeki Venom Marvel Sinematik Evrenindedeki Spider-Man’i tanıyor. ( Venom 2 After Credit sahnesinde olduğu gibi.)

Muhtemelen gelecek filmlerde Venom’dan kalan küçük parça Eddie’nin fikirlerini ve kendi Kovan zihnini takip ederek Spider-Man’i bulup bağ kurmasına sebep olabilir, bu evrende ayrı bir Eddie Brook gereksiz olur değil mi?

Spider man Secret War

Spider-Man ‘in siyah bir kostüm giyeceğini zaten biliyoruz, ancak Marvel Secret War hikayesini anlatacaksa tasarımı çizgi romanlara yakın olabilir. 

  • After Credit 2 ( Aslında bir fragman) Dr. Strange

İlk sahnenin ardından Dr. Strange Multiverse of Madness filminin fragmanına atlıyoruz.

Dr. Strange’in paralel evrenlerle alakalı bir sıkıntısının olduğu aşikar ve Wanda Maximoff ‘tan yardım istiyor, WandaVision dizisinin sonunda gördüğümüz gibi Wanda kayıp çocuklarını kara büyü ile aradığını görmüştük.

  • Ne Anlama Geliyor ?

Bu bize yaklaşmakta olan Doctor Strange devam filminde göreceğimiz müttefikler ve kötüler hakkında bir fikir veriyor, Dr. Strange’in karanlık versiyonu kesinlikle What If? Dizisindeki Dr. Strange Suprame’e çok benziyor.

Dr strange

Dr. Strange Suprame (What If-2021)

Dizinin o bölümünü hatırlarsanız Strange sevgilisi Christine’nin ölümünü kabullenemediği için onu geri getirmeye çalışıyor, evrenlerdeki mistik canavarların gücünden yararlanan Strange, dozu biraz fazla kaçırıp inanılmaz güçlü kötü bir karaktere dönüşüyor.

Dr. Strange Multiverse of Madness filmi paralel evrenleri konu alacak olmasının yanı sıra paralel evrenlerdeki süper kahramları görebileceğimiz (Tony Stark – Tom Cruise) bir yapım olacak. Gerçekten heyecanla bekliyoruz!

 

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu