Genel
Trend

Süper Kahraman Rolleri İçin Aktörler Nasıl Forma Giriyor?

Bu yazıyı kendi deneyimlerim, araştırmalarım ve görüşlerim doğrultusunda yazıyorum. Vücut geliştirmeyi yaşam biçimine getirmiş ve kendimde benimsemiş biri olarak,12 13 yaşlarında İlk Thor filmini izlerken Chris Hemsworth’un fiziğinden etkilenmiştim. Ve bu 7 yıl inişli çıkışlı maceramı başlatacak ilk kıvılcımdı. Ardından en büyük ikinci kıvılcım Christian Bale’nin Makinist rolünden Batman’e çok kısa bir sürede dönüşmesinden etkilenmiştim.

O azimle ve neredeyse insan bedenini Batman gibi zorlamıştı. Bende kendime oda yaptıysa bende yapabilirim demiştim. Yıllar içinde bir çok süper kahramanın beyaz perdede süper kahraman gibi fiziklere sahip olduğunu gördük. 300,Wolverine, Batman, Man Of Steel, Wonder Woman, Thor , Captain America ve bir çok yapımda baş roldeki oyuncumuzun ilham verici kısa süredeki değişimlerine şahit olduk. Hiç merak etmedik mı bu adamlar nasıl böyle kolay kısa sürede forma giriyor. Aylarca spor salonlarına gidip göbekli insanlar var. Bu değişimlerin bazı nedenlerini sizlere açıklayacağım.

En İyi Destek

Evet arkadaşlar, aktörler en iyi eğitmenlerle, en iyi yemeklerle,  en iyi çalışma ortamıyla birebir özel ,dünyadaki her şeyin en iyisini kullanıyorlar. Yemekleri özel hazırlanıyor. Antreman sistemleri özel hazırlanıyor. Ve en iyi gıda takviyelerini kullanıyorlar. Her şeyin en iyisine sahip olabiliyorlar. Normal bir vatandaşın neredeyse ulaşamayacağı her türlü desteğe sahipler.

İşin sonunda para var

Paradan daha iyi nasıl bir motivasyon olabilir ki?

Sonuçta milyonlarca dolar kazanmaları için formda olmaları şart. Sizcede çok karlı bir anlaşma olmazmı?  6 ay temiz bir yaşam sürüp bedenizi zorluyorsunuz

Sonuç ise para ve daha fazla şöhret.

Işıklandırma ve sahne öncesi hazırlık

Aktörler çoğunlukla yarı çıplak oldukları sahnelerde vücutlarından suyu olabildiğince atıyorlar ki daha kaslı ve definasyonlu gözüksünler. Çoğunlukla formları genede o sahnede en zirvede oluyor. Diğer bir etken ise pump dediğimiz kasları çalıştırıldığında oluşan bölgedeki kan dolaşımı. Buda kasların biraz daha yapılı ve damarlı daha defineli gözükmesi demektir. Vücut geliştirme yarışma önceleri pump yapılır. Diğer bir yöntem ise ışıklandırma  büyük fark yaratır. Işık yukardan vurursa kaslarda gölgeler oluşur buda kasları ortaya çıkmış gibi ilizyon yaratır. Tabiki bu hatlarda ufak tefek makyaj hileride kullanılma ihtimali var. Tabi ki eğer vücut yoksa hiç bir makyaj işe yaramaz.

Kısaca şu sonuca varıyoruz. Aktörler belli formlara girmek için insani  olarak mümkün her şeyi yapıyor. Biz sıradan insanların sıradan bir çalışmayla bu kadar kısa sonuca ulaşması  mümkün değil.ama yinede sıkı bir çalışmayla zamanla iyi sonuçlar elde etmek mümkündür.

cemaliche

Marvel ve DC Hayranı, kim vurduya gittim gelicem.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu