Film İncelemeleri

The İnvisible Man ( görünmez adam ) film incelemesi

Görmediğin bir düşmanla savaşmak ...

Başrollerini Elisabeth Moss ve Aldis Hodge ‘ nin paylaştığı The İnvisible Man , ABD ve Avustralya ortak yapımıdır . Leigh Whannell tarafından senaryosu yazılan ve yönetilen The İnvisible Man , 7 milyon dolarlık bir bütçe ile 125 milyon dolar hasılat yaparak dikkat çekti .

Eşinden şiddet gören bir kadının evden kaçtıktan sonra  basına gelen ilginç olaylar filme konu olmuş . Bir bilimkurgu – korku filminde en önemli hususlardan biri doğru kamera açıları ve fotoğrafçılıktır . The İnvisible Man bu konuda oldukça başarılı . Bilimin kötü amaçlı kullanılması durumunda ne kadar korkunç olabileceği birçok filme konu olmuştur ama The İnvisible Man özgün diyebileceğimiz bir senaryoya sahip . Filmde hikaye geriye sarmamış yani başrol erkegimiz Adrian ‘ ın nasıl azılı bir psikopata dönüştüğü meçhul ama her nasıl yaptıysa eşi Cecilia ‘ yı evden kaçtıktan sonra bile arkasını sürekli kontrol edecek kadar korkutmuş . Adrian dönüştüğü psikopata yakışan şeyler yapıyor . Cecilia ne olup bittiğini gayet iyi biliyor ama insanlar seni deli zannederken birşeyleri kanıtlamak çok zordur .

Bir toplumsal sorunun bilimin korkutucu yüzüyle birleşmesi ortaya ilginç bir yapım çıkarmış . Sonuç olarak korku filmi severlerin izleyebileceği bir film , tavsiye ederim . Ama haberiniz olsun senaryoda sizi ters köşe yapacak bazı olaylar var .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu