Haberler

Troller Hep Beraber Filmi Vizyona Giriyor

10 Kasım 2023 tarihinde vizyona girecek film serinin üçüncü filmi. Film vizyona girmeden filmle alakalı bilgilerimizi tazeleyip bilmediğimiz yönlerini ve açılarını bilmek izlerken bize daha çok keyif verecektir. 2016 yılında Troller filmiyle başlayan bu başarılı müzikal fenomen, DreamWorks Animation için, iki orijinal televizyon dizisi, dijital içerik, video oyunları, dünyanın dört bir yanındaki Universal Studios parklarında cazibe merkezi olan bölümlere, dünyaca ünlü moda markalarıyla işbirliklerinden oyuncak ve gündelik yaşam koleksiyonlarına kadar dünya çapında gişe, izlenme ve satış rekorları kıran küresel bir film serisine dönüştü. Bunun nedeni ise çok basit. “Bu evren ve içindeki çok şirin karakterler topluluk ruhunu, aidiyet duygusunu, inceliği ve alabildiğine parıltıyı barındırıyor.” DreamWorks Animation Başkanı MARGIE COHN’a göre “Troller evreni mutlaka katılmak isteyeceğiniz bir müzik kutusu eğlencesidir.”

Trolls Band Together, directed by Walt Dohrn.

Troller Dünya Turu, 2020 baharında, pandeminin zorunlu eve kapanma döneminin başlarında izleyiciyle buluştu. İnsanların en kaygılı ve birbirinden uzaklığı en derinden hissettiği günlerde neşe ve bağlılık duygusuyla kendine hayran bıraktı. Film, Poppy ve Çalı adlı Trolleri daha geniş bir dünyaya sürükledi, gözlerini farklı müzik türleri ve Troll kültürünün çeşitlilğine açmalarını, karakterler, seyirci, film yapımcıları ve oyuncular nezdinde ihtimallerin artmasını sağladı. Yeni filmin de yönetmeni olan Walt Dohrn, “Troller Dünya Turu’ndan iyi niyetler edindik.” demişti. “Pandemide gösterime giren ilk filmdi. İnsanların ağır şartlardan uzaklaşmalarını, iyi hissetmelerini ve eğlenmelerini sağladı. Tüm oyuncular ve ekip, filmin ne anlama geldiğinin farkındaydı ve o projede yer almaktan gurur duyuyorlardı.” Filmimizin konusuna gelecek olursak;

Trolls Band Together, directed by Walt Dohrn.

Gerçek dostluk ve flörtleşmeyle dolu iki filmin ardından Poppy (Kendrick) ve Çalı (Timberlake) resmen bir çift olmuşlardır (#broppy)! Birbirlerine yakınlaştıkça Poppy, Çalı’nın gizli bir geçmişi olduğunu öğrenir. Çalı, bir zamanlar dört erkek kardeşiyle birlikte, Poppy’nin de en çok sevdiği, fenomen erkek grubu BroZone’un bir üyesidir: Floyd (Altın Küre adayı elektropop fenomeni TROYE SIVAN), John Dory (ERIC ANDRÉ; Şarkını Söyle 2), Bruce (Hamilton rolüyle Grammy ödüllü DAVEED DIGGS) ve Clay (“Don’t Look Up”la Grammy alan KID CUDI). BroZone, tıpkı ailesi gibi, Çalı henüz bebekken (diğer adıyla “Bıdık Ç”) dağılmış ve Çalı, o günden sonra ağabeylerini bir daha hiç görmemiştir.
Ancak Çalı’nın ağabeyi Floyd, müzikal yetenekleri nedeniyle iki kötücül pop yıldızı tarafından kaçırılınca: Kadife (Trainwreck’teki rolüyle Emmy ödülü alan AMY SCHUMER) ve Kaplama (Grammy ödüllü ve Tony adayı ANDREW RANNELLS; The Book of Mormon)— Çalı, Poppy’le birlikte, ağabeylerini yeniden bir araya getirmek ve Floyd’u popüler kültürün karanlığından bile daha kötü bir kaderden kurtarmak için sarsıcı ve duygusal bir yolculuğa çıkar.
TROLLER HEP BERABER’de, Troller’e özgü, izleyiciyi yükselten, birer neşe patlaması yeni ve klasik pop şarkılarını ünlü büyük yıldızları seslendiriyor ve serinin bu filminde kadro, güçlü komedyenlerle zenginleşiyor. Bu isimler arasında, Viva’yı canlandıran, dört kez Grammy adayı ve Latin Grammy ödüllü CAMILA CABELLO (“Cinderella”), Saçaklı rolünde ZOSIA MAMET (The Flight Attendant) ve Miss Maxine rolünde 12 Emmy ödüllü drag queen RUPAUL CHARLES yer alıyor.

Trolls Band Together, directed by Walt Dohrn.

Geri dönen kadroda Bridget rolünde Grammy, Emmy ve Altın Küre adayı ZOOEY DESCHANEL, Gıcırtı rolünde CHRISTOPHER MINTZ-PLASSE, Tiny Diamond rolünde “Saturday Night Live” efsanesi KENAN THOMPSON, Saten ve Şönil rollerinde Icona Pop ikilisi AINO JAWO ve CAROLINE HJELT, Prens D rolünde Grammy ödüllü ANDERSON .PAAK, Cooper rolünde komedyen RON FUNCHES ve Elmas Adam rolünde SAG adayı KUNAL NAYYAR var.
TROLLER HEP BERABER, eski yönetmen WALT DOHRN ve yapımcı GINA SHAY (p.g.a) tarafından yönetiliyor. Ortak yönetmen, TIM HEITZ (Troller Dünya Turu’nda hikâyeden sorumluydu). Ortak yapımcı JOHN SWANSON (Patron Bebek 2: Aile Şirketi’nin yardımcı yapamcısı). Senaryo, ELIZABETH TIPPET’e ait (Troller Dünya Turu). İdari yapımcılar, DANNIE FESTA (Troller Dünya Turu) ve JONATHAN AIBEL, GLENN BERGER (Kung Fu Panda ve Troller’in yazarları).

İdari müzik yapımcılığını JUSTIN TIMBERLAKE ve MIKE ELIZONDO üstleniyor. Şarkı yapımcısı JOSEPH SHIRLEY ve original film müziği THEODORE SHAPIRO imzasını taşıyor. Kurgu, NICK FLECTCHER (ace). Hikâye sorumlusu COLIN JACK; yapım tasarımcısı RUBEN PEREZ REYNOSO ve görsel efektler direktörü MARC J. SCOTT. Karakter animasyonlarını BENJAMIN WILLIS yönetmiş ve sinematografi, planlama THEOPHILE BONDOUX’ya ait.
THOMAS DAM’in “Good Luck Trolls” eserinden uyarlanan DreamWorks Animation’ın Troller filmleri —2016 tarihli Troller ve 2020’de vizyona giren Troller Dünya Turu — şarkıları ve danslarıyla rekor kıran başarılara imza attı. “Can’t Stop the Feeling!” şarkısıyla Görsel Medya İçin Yazılmış En İyi Şarkı kategorisinde Grammy almakla kalmadı, En İyi Orijinal Şarkı kategorisinde Oscar’a aday gösterildi ve dünyanın en sevilen ve en güçlü eğlence markalarından birine dönüştü.

Trolls Band Together, directed by Walt Dohrn.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu