Film İncelemeleri

Umudunu Kaybetme Film İncelemesi

İlham Veren Gerçek Bir Hikaye

Her şeyinizi kaybettiğinizde sizi ayakta tutabilecek tek şey biraz sevgi ve hala bir şeyler kazanabileceğinize olan inancınızdır . Eğer inanıyorsanız ilhama ihtiyacınız yoktur

Film zaten bir hikayeden uyarlama olduğu için gelin hikâyeye geçelim . Ekonomik bir krizde hayatta kalmaya çalışan bir adam , ona olan güvenini kaybetmiş bir kadın ve hala babasından ümidi kesmeyen bir çocuk . Krizler seçenekleri gerçekten azaltabilen durumlardır hele ki arkanızda sizi destekleyen bir aile bulamazsanız işler iyice sarpa sarabilir . Ama bu film gerçeklerle yüzleşirseniz size hala yapabileceğiniz bir şeyler olduğunu hatırlatabilir . İlham gelmez icinizdedir siz bulursunuz . Bu cümle de filmimize konu olan bir cümle .

Chris evsiz kalıyor, aç kalıyor, kanını satıyor ,  tuvalette yatıyor ama oğlunu sevgiyle beslemekten ve geleceğe dair ümitlerinden vazgeçmiyor . Will Smith ve Jaden Smith ‘ in birçok ödül aldığı ve birçoğuna da aday gösterildiği Umudunu Kaybetme temel olarak Will Smith ‘ in de filmdeki bir sahnede kurduğu şu harika cümleleri konu alıyor :  kimsenin sana bir şeyi yapamayacağını söylemesine izin verme hatta benim bile . Bir hayalin varsa onu korumalısın , insanlar bir şeyi yapamayınca senin de yapamayacağını söylerler . Bir şeyi istiyorsan git ve onu zorla al.

Chris Gardner ‘ in hayatını konu alan umudunu kaybetme Gabriele Muccino tarafından yönetilen bir başyapıttır . İçinizde bir ışık yakar diye umuyorum . İzlemeniz gerektiğini düşünüyorum .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu