Film İncelemeleriGenel

Venom Film İncelemesi

“Bir filme ne kadar çok beklenti ile giderseniz, filmden hayal kırıklığı ile ayrılmanız kuvvetle muhtemel.”

İşte bu filmlerin başını çekiyor Venom Zehirli Öfke, ilk başlarda “Spider-Man’siz Venom filmimi olur, bu Sony ne yapıyor” diyorduk, zaman geçti ve günler günleri kovaladı, fragmanlar çıktıkça heyecanımızda arttı, ve “Acaba olabilir mi?” kısmına geçiş yaptık, olmuş mu? olmuş!

Film Suicide Squad ile neredeyse aynı eleştirilere maruz kaldığının farkındayım, bana kalırsa bunun tek sebebi kesilen sahneler, çoğu insan gibi bende Venom filmini +18 ibaresi ile kanlı ve ağır teması olan bir yapım olarak bekliyordum ki böyle bir havasının olduğu çok belliydi, +18 bir filmin hasılatının normal bir filmin hasılatından daha az olacağını düşünen Warner Bros, filmden +18 kısımları keserek ve düzenleyerek önümüze koydu.

Spoilersız olarak açıklamak gerekirse:

Dünya yakınlarında bir takım garip “parazit”ler keşfedilir, Carlton Drake adında bir bilim insanı bu anomalileri dünyaya getirılmesi talimatını verir, uzay gemisi dünyaya inerken kaza yapar ve simbiyotlardan bazıları dünyada serbest kalır, gerisini yakalayan Carlton bu simbiyotikler üzerinden insan-uzaylı ırkı yaratmak adına cani bir şekilde deneyler yapar, ve dedikodularda alır başını götürür.

Eddie Brooke Show adı aldıkta yayın yapan Eddie’ye bir görev verilir, Carlton Drake hakkında bir bölüm çekmesi gerekmektedir, ilk başlarda bu bölümü çekmeyeceğini dile getirse de günün sonunda çalıştığı yayın kuruluşunun baskısı ile bu yayını yapmaya zorlanır, bir sebepten dolayı işinden kovulan Eddie, Carlton Drake’in başında olduğu kuruluşu ifşa etmeyi kafasına koyar ve bir şekilde Venom simbiyotu vücudu ile birleşir.

Film bu kısıma kadar karakterleri bize tanıtmak adına müthiş zaman kaybediyor, olabildiğince yavaş bir şekilde ilerliyor, hatta filmin ilk yarısında neredeyse Venom’u göremiyoruz!.

Karakter tanıtmak adına uzun bir süreyı geride bıraktıktan sonra odağımı sadece Tom Hardy’nin mükemmel oyunculuğuna ve Venom’a çevirdim, Tom Hardy ve Venom’un arasında geçen muhabbetler gerçek anlamda beni çok eğlendirdi, Carlton Drake’i canlandıran Riz Ahmed’in dialoglarıda güzeldi, ama bu role Riz Ahmed yerine başka bir karakterin canlandırması görüşümü hala koruyorum. Michelle Williams’a gelecek olursak Tom Hardy ile aralarındaki uyum tamamen sıfır diyebilirim.

Filmi film yapan başrol değil yan karakterlerdir, bunun en büyük sebebi filme şekil verenlerin çoğunu neredeyse her filmde yer alan yan karakterler oluşturur. Tom Hardy Venom’u oynamayı sevdiği her halinden belliydi, ama yan karakterlerden bazılarının öleceğini fark daha filmin fragmanlarından sezmek gerçekten can sıkıcı.

 Üç filmlik bir seri olarak planlanan halkanın ilk filmi Venom : Zehirli öfke, asla yerden yere vurulacak bir film olmadığı gibi, beklentilerinize göre eğlenceli zaman geçirip gülüp izleyebileceğiniz bir yapım.

Tom Hard için bile en az üç defa izlenir !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu